Emrah Devrim. 

Emrah Devrim

Uzman Pedagog/Psikolojik Danışman

İlk, orta ve lise öğrenimini TED Karadeniz Ereğli Koleji’nde tamamlamıştır.1999 yılında İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Pediatrik Temel Bilimler A.D Gelişim Nörolojisi Bölümü’nde “Spastik Diparezili Çocuklarda Görsel Algının Değerlendirilmesi” başlıklı tez çalışması ile yapmıştır. Bu süreç içerisinde Bolluca Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı, Çapa Çocuk Psikiyatrisi, Davranış Bilimleri Enstitüsü (süpervizor Ümran Korkmazlar)  ve çeşitli psikolojik danışmanlık merkezlerinde staj ve süpervizyon çalışmalarına katılmıştır.

1999 Marmara depremi, 2014 Soma Maden faciası ve 2017 Ayvacık depremi sonrası yürütülen travma sonrası psikolojik yardım saha çalışmalarında görev almıştır.

Otistik Çocuklar Derneği’nin ( OYAD ) kuruluşunda görev almış, otizmli çocuk ve gençlerle bireysel ve grup eğitimleri yürütmüştür. ABA ( Uygulamalı Davranış Analizi ), PECS ( Resim değiş – tokuş yoluyla iletişim sistemi ), TEACCH eğitimleri almıştır. Deneyimsel Oyun Terapisi 1.ve 2.Düzey, Özel Öğrenme Güçlüğü 1.ve 2. Düzey, EMDR I. ve II. Düzey ile Çocuk & Ergen I. Düzey, eğitimlerini tamamlamıştır.

2008-2011 yıllarında kurucusu olduğu Maya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde, müdür ve psikolojik danışman olarak görev almıştır.

Emrah Devrim, 2003 yılında ADA Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nin kuruluşunda yer almış ve halen merkezimizde çocuk ve gençlerle; yaygın gelişimsel bozukluklar, erken dönem çocuk gelişimi takibi, okul ve öğrenme sorunları, psikolojik travma konularında çalışmaktadır.

WISC-R, ABLLS-R (Temel Öğrenme ve Dil Becerilerinin Değerlendirilmesi ), CAS (Zihinsel Değerlendirme Sistemi), PEP-R (Psiko-Eğitimsel Profil Ölçeği-Yenilenmiş), AGTE (Ankara Gelişim ve Tarama Envanteri ) testlerini uygulamaktadır.

Ayrıca 2013 yılından itibaren, eş zamanlı olarak Avrupa yakasında Fide Danışmanlık Merkezi’nde danışanlarını takip etmektedir

EMDR-HAP (EMDR - Humanitarian Assistance Programmes)  kapsamında gönüllü çalışmalara katılmaktadır.

EMDR-TR (EMDR Türkiye Derneği) üyesidir ve derneğin denetleme kurulunda yer almaktadır.