Anaokulları İçin Psikolojik Danışmanlık. 

Anaokulları İçin Psikolojik Danışmanlık

ADA Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık olarak, anaokulu öğretmenlerinin performanslarını arttırmak, çocuklarda ileride karşılaşılabilecek psiko-pedagojik sorunları en aza indirmek, anaokulu çocuklarını ilköğretime en uygun biçimde hazırlayabilmek, anne-babalara danışmanlık verebilmek amaçları ile anaokulu danışmanlığı yapmaktayız.

Anaokulu danışmanlık hizmeti içinde; 

Çocuklar için;

0-6 yaş çocuklarının gelişimlerinin yaşlarına uygun olup olmadığının belirlenmesi için gelişimsel tarama testlerinin yapılması, gecikme belirlenen alanlara yönelik program yazılması ve bunun öğretmenler tarafından uygulanmasına destek verilmesi, İlköğretime başlayacak çocukların okula hazırlık seviyelerinin ölçülmesi, gereken alanlara rehberlik edilmesi. 

Anaokulu Öğretmenleri için;

Çocuklar ile iletişim becerilerini ve biçimlerini geliştirmeleri, Zorlandıkları konularda danışmanlık alabilmeleri, Çocukluğa özgü gelişim özelliklerinden hangilerinin normal, hangilerinin sorunlu olduğunu belirleyebilmeleri, Özel Öğrenme Güçlüğü, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, Otizm için erken tanı yöntemlerine hakim olmalarını, Sorunlu görülen alanlarda yuvada uygulanabilecek yöntemler hakkında bilgi sahibi olmaları, Uygulanan faaliyetlerin çocukta hangi yetenekleri geliştirdiğini öğrenmeleri ve Çocukların bireysel özelliklerine uygun program hazırlayabilmeleri için konferanslar düzenlenmektedir. Konferanslar okulunuzda öğretmenlerinize iki saatlik oturumlar şeklinde uygulanmaktadır. 

Veliler için;

Velilerin seçeceği konularda anne-baba seminerleri düzenlenmektedir. Anne-babalara sorun yaşadıkları konular için danışmanlık verilmekte ve sağlıklı çocuk yetiştirme danışmanlığı yapılmaktadır.

Anaokulu Danışmanlığı'nın tamamı kurumunuzda uygulanmaktadır.